Filozofia i historia

  Start/O nas/Filozofia i historia

Koronea to spółka zarządzająca aktywami rodziny Wypychewiczów. Powstała w odpowiedzi na potrzeby rosnącej w portfelu rodziny grupy spółek, aby spojrzeć na całość biznesu z szerokiej perspektywy pozwalającej na efektywne zarządzanie potężną organizacją we wszystkich aktywnych obszarach działania: elektroenergetyce, budownictwie i hotelarstwie. Koronea wytycza strategiczne kierunki rozwoju wszystkich podległych jej spółek , wykorzystując wiedzę, doświadczenie i potencjał całej organizacji. Mamy jasno wytyczone cele i strategie do nich prowadzące, analizując jednocześnie na bieżąco sytuację wokół nas, zmiany na rynku czy prognozy makroekonomiczne. Sięgamy śmiało po nowe rynki i nowe technologie. Patrzymy w przyszłość, planując miejsca, gdzie znajdziemy się za 5 czy 20 lat. Tylko przemyślane decyzje pozwolą nam na rozsądne i zakończone sukcesem inwestycje i drogi rozwoju. Dbamy o wysokie standardy w naszych spółkach, doceniając ludzi, z którymi tworzymy nasz biznes. Stawiamy na profesjonalizm, otwartość i życzliwość. Zapraszamy do współpracy.

Potencjał spółek KORONEA
.

3000

pracowników

707 m

złotych rocznego obrotu

22

zakłady produkcyjne
i biura handlowe w 11 krajach

37

do tylu krajów eksportujemy

Historia

KORONEA to historia współczesna. Spółka została powołana do życia w odpowiedzi na rosnące potrzeby trzech stale rozwijających się obszarów działania: elektroenergetyki, budownictwa i hotelarstwa skupionych w rękach rodziny Wypychewiczów.

Swoje istnienie zawdzięcza działalności biznesowej Bogusława Wypychewicza, której początki datuje się na rok 1988. To wtedy powstał Zakład Produkcji Urządzeń Elektrycznych (obecnie ZPUE S.A). Lata 90-te ubiegłego wieku to czas budowania marki ZPUE, gigantycznych nakładów na inwestycje i rozwój. W 1999 roku ZPUE wchodzi na parkiet stołecznej giełdy i dokonuje pierwszych akwizycji. Rośnie pozycja spółki i jej wpływ na oblicze polskiej energetyki. Dziś w swoim obszarze jest podmiotem wiodącym, tworząc wraz z pozostałymi firmami filar sektora energetycznego i strategiczny obszar działania Koronei.

Zupełnie nowym doświadczeniem, które otworzyło kolejny rozdział historii był zakup w 2007 roku renomowanej marki drewnianych okien i drzwi - STOLBUD WŁOSZCZOWA S.A. Ten fakt zapoczątkował rozwój obszaru budowlanego, który od tamtej pory jest systematycznie rozbudowywany. W otoczeniu biznesowym – energetyki i budownictwa funkcjonuje także od kilkunastu lat obszar usług hotelarskich i szkoleniowych z Hotelem Villa Aromat i Ośrodkiem Szkoleniowo – Wypoczynkowym „Chańcza”.

Nasza strona korzysta z plików cookie. Korzystając z niej zgadzasz się na ich stosowanie oraz na przetwarzanie danych.