Fundacja "Jesteśmy Blisko"

  Start/Fundacja "Jesteśmy Blisko"
Logo Fundacja

Wspieranie Fundacji "Jesteśmy Blisko" jest częścią naszej działalności i daje nam maksymalną satysfakcję


Fundacja została powołana w 2010 roku przez Małgorzatę i Bogusława Wypychewiczów – głównych akcjonariuszy Grupy Koronea. Powstała z potrzeby serca i jest przystanią, do której zgłosić się może każdy, kto znalazł się w trudnej sytuacji życiowej. To właśnie stało się misją tej organizacji. Fundacja „Jesteśmy Blisko” pomaga rozwiązywać problemy ludzi oraz przyczynia się do zrównoważonego rozwoju i dobrobytu społeczeństwa.

Dlatego działa na wielu płaszczyznach – promocji zdrowia, edukacji dla bezpieczeństwa czy pomocy społecznej. Aktywność Fundacji skupia się nie tylko na prowadzeniu zbiórek i pomaganiu chorym podopiecznym, ale również na organizowaniu cyklicznych badań profilaktycznych, pomocy uczniom, a także wspieraniu młodych talentów.

Wspieranie Fundacji przez Grupę Koronea przynosi znakomite rezultaty. W ciągu 6 lat, dzięki wsparciu, jakie otrzymuje od Fundatorów, udało się przebadać prawie 3 000 osób. Te przesiewowe badania dotyczyły: raka piersi, nowotworu prostaty, osteoporozy, niepokojących znamion skórnych, boreliozy czy chorób serca. Dzięki Fundacji w 2015 roku przeciwko grypie zostało zaszczepionych ponad 700 osób, a 220 osób otrzymało karty apteczne na zakup leków i środków medycznych o łącznej wartości 73 000 złotych.

Fundacja przeprowadziła również projekt „Moja pierwsza łazienka” – skierowany do osób, których sytuacja materialna nie pozwalała na samodzielne wykonanie prac remontowych. Dzięki temu sześć rodzin otrzymało nową łazienkę, co pomogło im w poprawie warunków bytowych. Budżet tego projektu opiewał na ponad 100 000 złotych.

Organizacja nie zapomina również o uczniach i ich rodzinach. Od 2013 roku prowadzi program dożywiania dzieci w szkołach, a szczególnym wsparciem otoczone są rodziny wielodzietne i osoby samotnie wychowujące. Dotychczas Fundacja sfinansowała ponad 15 000 posiłków. Poza tym przeprowadziła również projekt „Gotowi do szkoły” i „Internet dla ucznia”, dzięki tym dwóm przedsięwzięciom powstały nowe pracownie komputerowe w szkołach, a 10 rodzin otrzymało sprzęt komputerowy wraz z opłaconym na rok dostępem do Internetu.

Poza działaniem na rzecz promocji zdrowia czy edukacji – Fundacja stawia na rozwój talentów. Docenia zaangażowanie i pasje nastolatków, dlatego wspiera aktywnie ich działania. Przykładem tego jest otoczenie opieką Pawła Rydza – nagradzanego wokalisty. To dzięki Fundacji mógł wyjechać na dwa międzynarodowe festiwale muzyczne – na Malcie oraz w Estonii. Tam osiągnął spektakularny sukces. W ostatnim czasie Fundacja sfinansowała również wydanie książki nastoletniej Patrycji Harast „Arendina i drzewo życia”. Ponadto – pomoc otrzymuje również Michał Szafrański, działacz społeczny i niepełnosprawny sportowiec, medalista w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem.

Tradycją naszej fundacji jest coroczny Koncert Charytatywny. W listopadzie 2013 roku odbyła się pierwsza jego odsłona. Podczas ostatniej edycji w 2015 roku koncert odbył się pod hasłem „Serduszko puka w rytmie cza-cza”, a pieniądze zostały przeznaczone na operacje kardiologiczne dwójki najmłodszych podopiecznych – Amelki i Kacperka. Dzięki ludziom dobrej woli udało nam się zgromadzić rekordową sumę ponad 111 000 złotych!

Grupa Koronea była głównym donatorem tych dwóch imprezach charytatywnych.Pobierz raport działalności Fundacji:

- zobacz więcej na www.jestesmyblisko.pl -

Nasza strona korzysta z plików cookie. Korzystając z niej zgadzasz się na ich stosowanie oraz na przetwarzanie danych.